מי אנחנו?
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות.
תחומי התוכן העיקריים שהפורטל מספק הם סביב התפתחות לסוגיה השונים, (מוטורית, שפתית, קוגניטיבית, רגשית), תזונה, הנקה, שינה וייעוץ הורי עבור תינוקות מגיל לידה ועד גיל שנה.
התוכן המופיע באתר הינו אקסקלוסיבי ומיוצר עבור Developy על-ידי נשות תוכן מומחיות כל אחת בתחומה.

דר' מינה גורביץ

רופאת ילדים מומחית

קרא עוד

שלום,
שמי, מינה גורביץ, רופאת ילדים בארץ ובארה"ב מזה 35 שנים. אימא לעדי דגן, רופאת ילדים אף היא, וסבתא ל-3 נכדים, רואי כבן 13, שיר בת 10 ויובל כבן 5 שנים.

את לימודי הרפואה סיימתי בבית הספר לרפואה בירושלים ואת התמחותי ברפואת ילדים בשערי צדק. במהלך 6 השנים בהם התגוררתי בארה"ב השתלמתי במחלות מערכת העיכול ותזונה בילדים ועבדתי במסגרת בית חולים ומרפאת ילדים בקהילה. לאחר חזרתי לארץ המשכתי לעבוד בבית חולים אסף הרופא כרופאה גסטרו-אנטרולוגית ילדים בשילוב עם עבודתי כרופאת ילדים ראשונית בקהילה.
בשנת 1992 החלטתי לעשות שינוי בתחום ההתמחות ועברתי לעבוד בנושא התפתחות הילד בגיל הרך.
ראשית, כרופאת מינהל בקופ"ח מאוחדת, הקמתי מכון להתפתחות הילד ומספר תחנות טיפת חלב באזור השרון. לאחר השתלמות בנושא "התפתחות הילד הנורמאלי בגיל הרך" באוניברסיטת תל אביב עזבתי את עבודתי כרופאת מינהל וחזרתי לעבוד כרופאה עצמאית של מכבי, עם שותפה בכפר סבא. בנוסף לכך, בשנת 1995 התחלתי לעבוד כרופאה התפתחותית לגיל הרך במסגרת טיפות חלב של מכבי בהרצלייה ורמת השרון. מטרתי הייתה לתעד כל ממצא שמאפיין את התינוק ומשפחתו במהלך הביקורים השגרתיים בטיפת חלב (3, 9 ו- 18 חודשים, 3 ו- 5 שנים) ובהמשך לחקור את הסימנים המוקדמים וגורמי הסיכון להתפתחות ליקויים בריאותיים והתפתחותיים.
שני נושאים עיקריים שקשורים לרפואת ילדים הדאיגו אותי בעיקר: העלייה העצומה במספר הילדים הסובלים מעודף משקל וכמות הילדים המאובחנים כאוטיסטים והסובלים מהפרעות קשב וריכוז עם או ללא היפראקטיביות.
לאחר 35 שנים כרופאת ילדים אני מרגישה שאני יכולה להגדיר ולסכם את: "האני מאמין שלי"
1. כל תינוק הוא יחיד ומיוחד, ניתן לזהות מאפייני מבנה גוף ותכונות של כל תינוק מרגע לידתו וזאת עלי לנסות לעשות מהביקור הראשון כדי להכיר "בייחודו" של התינוק. אין תינוק קשה כי אם תינוק שקשה לו, היות והתקופה, מעובר ועד גיל שנה, הינה קריטית להתפתחות הילד בשל קצב התפתחות המוח ומערכת העצבים.
2. ניתן לקדם בריאות והתפתחות של כל ילד על ידי תכנית המתאימה לו ולמשפחתו וניתן לחנך לבריאות ולהקנות הרגלים לניהול אורח חיים בריא מהגיל הרך, כולל תזונה, שינה, פעילות גופנית והתנהגות וזהו תפקידי ואחריותי כרופאת הילדים.
3. הבעיות הרפואיות וההתפתחותיות בילדים נובעות משילוב של גנטיקה והשפעת הסביבה. כ-30% מהילדים בארץ סובלים מהשמנת יתר כ- 10% מאובחנים כסובלים מהפרעת קשב וריכוז וכ- 1% מאובחנים כסובלים מטווח האוטיזם. לא ניתן להשפיע על הגנטיקה אך ניתן וצריך להשפיע על כל מה שיקרה מאז הלידה.
4. ניתן לזהות, בגיל הרך, סימנים מוקדמים לליקויי התפתחות כגון ליקויים מוטוריים וליקויי שפה ותקשורת ה, והפרעת קשב וריכוז. עם איתור הסימנים יש להתחיל בהתערבות מוקדמת למנוע או למתן את ההפרעות שעלולות להתפתח וכאן יש לי, כרופאת ילדים, תפקיד מכריע.

גב' נועה פרידמן

קלינאית תקשורת

קרא עוד

נעים מאוד,
אני נועה פרידמן, אמא וקלינאית תקשורת התפתחותית.

עם סיום לימודי קלינאות תקשורת באוניברסיטת חיפה, נולדתי וגדלתי מבחינה מקצועית במכון להתפתחות הילד. מקום זה פתח בפניי פתח להתמודדות עם קשיים הנלווים להתפתחות השפה, הדיבור והתקשורת אצל ילדים בגילאי 0-5 שנים.
לאורך השנים התמקדתי, תוך למידה והתנסות, בטיפול רגשי, ובעבודה עם תינוקות בשנתם הראשונה לחיים.
מאז ועד היום אני עוסקת באבחון, טיפולים פרטניים וקבוצתיים, תצפיות בגני ילדים, ייעוץ בטיפות חלב, הרצאות והנחיית קבוצות.
עבודתי המשותפת עם אנשי מקצוע מצוינים מתחומים שונים, מאפשרת לי גישה לידע רחב על ההתפתחות תינוקות וילדים, הרבה מעבר לתחום התפתחות שפה. כיום אני עובדת מתוך מודעות לכך שתחומי ההתפתחות השונים שזורים יחדיו ומשפיעים זה על זה במהלך התפתחות ילדינו.
כיום אהבתי הגדולה לפעוטות בשילוב עם הידע והניסיון שלי, עומדים לרשותכם ב- Developy.

עמוד הפיסבוק שלי - www.facebook.com/talk2noa
הטלפון שלי - 052-4241685

גב' עדי אפרתי רסולי

דיאטנית קלינית

קרא עוד

נעים מאוד,
אני עדי, אמא של ים עומר וטל, שנולדו במהלך השנים - ומספקים לי חומר למחשבה בלתי פוסק, בכל מה שקשור בהזנה-תזונה- והשקפת עולם :)
דיאטנית קלינית לתינוקות ופעוטות, בעלת "המתכוניה- מתכונים של הורים לתינוקות"

עם סיום לימודי התזונה בפקולטה לחקלאות של האוניברסיטה העברית, המשכתי את התמחותי המעשית בביה"ח "הדסה עין כרם" שם גם נחשפתי לראשונה לקשיים בהאכלת תינוקות ועולם שלם נפתח שם בפני והתווה את מסלולי עד היום.

במרוצת השנים, עבדתי במקומות שונים - ותמיד היו סביבי ילדים,בית חולים "אלין", "שרותי בריאות כללית" ביחידה להתפתחות הילד ובמרפאות, "גוינט ישראל- אשלים" ומסגרות פרטיות ביניהן גני ילדים ומסגרות קיבוציות.

מלווה משפחות הנתקלות בקשיים בנושא התזונה - עם תינוקות /פעוטות : סירוב לאכילה, קשיים בהאכלה, קושי בעליה במשקל. ביעוצים חד פעמיים או בתהליך ליווי צמוד.

ליצירת קשר דרך האתר - http://matkonia.co.il/contact
הטלפון שלי – 054-5655232

גב' אורית רובין - בן חיים

פסיכולוגית התפתחותית

קרא עוד

נעים מאוד,
אני אורית רובין-בן חיים, פסיכולוגית התפתחותית לילדים ואמא לארבעה.
בעלת קבוצת הפייסבוק "אמא'לה שאלות – תשובות לאמהות עם מלא שאלות".

במהלך שנות עבודתי בגני ילדים, בשירות פסיכולוגי חינוכי ובמכון להתפתחות הילד צברתי ניסיון עשיר ומגוון בעבודה התפתחותית וחינוכית עם ילדים והורים.
עבדתי בשירות הפסיכולוגי החינוכי התפתחותי של עיריית הרצליה, שם ליוויתי צוותים חינוכיים במעונות יום, בגני ילדים מהחינוך הרגיל ומהחינוך המיוחד ובשנים האחרונות אני פסיכולוגית בצוות המכון להתפתחות הילד בבית חולים מאיר, שם אני מאבחנת ומטפלת בילדים עם קשיים התפתחותיים שונים ומגוונים מאוד.
בקליניקה הפרטית אני מציעה מגוון סוגי טיפול לילדים ולהורים: קבוצות חברתיות, טיפול פרטני, טיפול הורה-ילד, הדרכות הורים ואבחונים פסיכולוגיים.

כשילדתי את בתי הבכורה, הייתי מלאת בטחון באינטואיציה האמהית שלי ובכישורים ההוריים הטבעיים, שהועברו אלי מדור לדור מכל האמהות שלי, ומצויידת בידע ובהבנה שרכשתי בלימודי הפסיכולוגיה באוניברסיטה. ובכל זאת, האתגר המתמשך שבהורות, המשנה את פניו מדי יום ומציב סוגיות חדשות ולבטים מורכבים, אינו דומה לשום דבר אחר שהכרתי או התנסיתי בו בחיי.
ההורות נתפסה במשך דורות כעניין טבעי, שאין צורך ללמוד אותו ואפילו לחשוב אותו, אבל בדורנו אנחנו עדים לתהליך של שינוי תפיסתי והתעוררות של הורות אחרת שמעזה לשאול, להתייעץ, להודות בקשיים ולפנות לעזרה. הורות שמבינה שיש יותר מדרך אחת לעשות דברים נכון ומתאמצת למצוא את הדרך הנכונה להורים המסויימים שאנחנו לילדים המסויימים שנולדו לנו במשפחה המסויימת שלנו.

כתובת האתר שלי: www.oritherapy.com
הטלפון שלי – 052-2299336

דר' הדס כץ שגיא

רופאת שיניים מומחית לילדים

קרא עוד
נעים מאוד,
אני ד"ר הדס כץ שגיא, אמא לשלוש בנות, דוקטור לרפואת שיניים, ובעלת תואר מומחה לרפואת שיניים לילדים ונוער מהמחלקה לרפואת שיניים לילדים במרכז הרפואי הדסה עין-כרם ירושלים.


סיימתי את לימודי בביה"ס לרפואת שיניים של האוניברסיטה העברית והדסה עין-כרם ירושלים.
במסגרת 4 שנות הכשרתי כמומחית רכשתי כלים פסיכולוגיים - קוגניטיביים ייחודיים על מנת לתת מענה הוליסטי למטופליי שבינהם גם ילדים בעלי צרכים פיזיים ומנטאליים מיוחדים.  בנוסף, שימשתי כחלק מצוות ההדרכה באונ' בפורטלנד, אורגון בארה"ב (OHSU, Portland Oregon Pediatric Dentistry Department). - בשנים 2006-2007. במשך שנים הייתי חלק מצוות המחלקה בהדסה עין כרם, הן כמנחה של סטודנטים והן כמדריכת מתמחים בתחום. אני מרצה בפורומים מקצועיים ואקדמאיים בישראל ובחו"ל ואף פרסמתי מספר מחקרים אקדמאיים, ביניהם מניעת עששת בטיפול אורתודונטי, שכיחות חבלות בשיניים בילדים הנוטלים ריטלין, איטומי חריצים - מודעות ודרכים להעריך הצלחת הטיפול וכן הלשכות מציצת מוצץ על הסגר ומאפייני אורלים בילדים.
במהלך השנים, וגם קצת כדי לגוון ריכזתי את הקורס לרפואת שיניים לילדים באוניברסיטה בקרמס, אוסטריה (DPU, Danube Private University) , שם נמנתי גם עם צוות המרצים והמדריכים בקליניקות ובמרפאות.
היום אני מתכבדת להיות חלק מועדת הבחינות מטעם משרד הבריאות ונמנת על צוות הבוחנים בבחינות המומחיות הארצית ברפואת שיניים לילדים.
בדצמבר 2015 נבחרתי לכהן כיו״ר האיגוד הישראלי לרפואת שיניים לילדים.
אני בעלת מרפאה פרטית בהוד השרון מוזמנים ליצור קשר ונענה על כל שאלה.

טלפון במרפאה - 0774050816
כתובת האתר: http://www.peledent.co.il/

גב' שירה לוי

דיאטנית קלינית

קרא עוד

נעים מאוד,
אני שירה לוי דיאטנית משפחתית- לתזונה שמחה ובריאה לאימהות, תינוקות וילדים.

אני מאמינה בפיתוח תפיסה בריאה של האכילה, גישה בריאה ושפויה לאוכל. לא להיות קיצוניים, לא להתעסק באוכל ובמראה החיצוני יותר מדי, מצד שני כן לדעת מה נכנס לנו לפה, להיות מודעים. להיות קשובים לגוף, לאהוב אותו, לכבד אותו. להעריך את מה שהוא עושה עבורנו ומתוך כך לתת לו את מה שהוא צריך, איך כמה ומתי שצריך. לשאוף לטוב אבל לדעת שזה בסדר לא להיות הכי טוב ולוותר לפעמים לעצמנו וגם לאחרים, לא להיות ביקורתיים מדי, פרפקציוניסטים או קיצוניים.

אני דיאטנית מזה כ- 15 שנה, את התואר בתזונה עשיתי בפקולטה לחקלאות ברחובות ולאחר מכן התחלתי את  דרכי המקצועית בהדסה עין כרם ובבית חולים לילדים ספרא שבתל השומר, שם  התמקצעתי ו"השתפשפתי" . טיפלתי בנשים ובילדים, בתקופה ההיא היה מקובל שהעבודה בילדים היא מול הילד בלבד, מה שגרם לי להרבה תסכול בעבודה היות שכבר אז ראיתי את הקשר שיש בין תזונת ההורים לתזונת הילדים ועל כך שהילד הוא חלק בלתי נפרד מהמשפחה.

כיום אני פועלת לשיפור תזונת הילדים במסגרת תפקידי כדיאטנית הראשית של ויצו ישראל.
מעבירה הרצאות וחוגי בית בתחום תזונת תינוקות ילדים ואימהות.
ומטפלת באהבה גדולה אצלי בקליניקה בהורים שחווים קשיים במעבר למוצקים, בררנות, חוסר או עודף עליה במשקל.

הטלפון שלי - 053-3361702
כתובת המייל שלי - shiradietlevy@gmail.com

אילית דוברובסקי

פיזיותראפיסטית נוירו - התפתחותית

קרא עוד

נעים מאוד, שמי אילית, ואני פיזיותרפיסטית נוירו התפתחותית  N.D.T.

אני נשואה ואם לארבעה. אני מטפלת בכל סוגי העיכובים המוטורים בגיל הרך ומדריכה ותומכת בהורים.
אני בוגרת תואר ראשון בפיזיותרפיה באוניברסיטת חיפה ותואר שני מחקרי בפיזיותרפיה במסלול הנוירולוגי, באוניברסיטת בן גוריון.
עברתי השתלמויות רבות ומגוונות בתחומי תנועה, נוירולוגיה, התפתחות הילד ואכילה, בנוסף עברתי
קורסים שונים כמו בובט, קורס מדריכים קליניים באוניברסיטת תל אביב, קורס פרכטל, קורס מדריכי פילאטיס לפיזיותרפיסטים ועוד.
כיום אני עובדת במכון להתפתחות הילד של "מכבי שירותי בריאות" כפיזיותרפיסטית התפתחותית עם ילדים בגילאי 0-6 עם איחורים התפתחותיים שונים. בנוסף מהווה חלק מצוות מרפאת אכילה ומדריכה סטודנטים לפיזיותרפיה.
כמו כן אני מעבירה קורס התפתחות סנסו-מוטורית למאמנים ב"וינגייט".

האני מאמין שלי: להאמין בילד!

פרטי התקשרות איתי:
דואר אלקטרוני: Ilit.zmora@gmail.com
טלפון נייד: 0502273974

גב' חן טיסון

מדריכת שפת התינוקות דנסטן

קרא עוד

נעים מאוד,
שמי חן טיסון, מדריכת שפת התינוקות דנסטן ויועצת שינה.

אז קודם כל אני אמא של יובל וגל, שנכנסו לחיי באהבה גדולה והפכו אותם למאושרים, שמחים, שלמים ומספקים. בנוסף, אני מדריכת שפת התינוקות, יועצת שינה, מטפלת ומורה לתטא הילינג,
ועם השילוב המשולש הזה אני מלמדת הורים כיצד להבין את התינוק שלהם תוך הקשבה ומענה לצרכים הבסיסיים שאיתם הוא נולד.

כבר עם הלידה של יובל, הרגשתי שעומד להתרחש בחיי משהו גדול. לא הבנתי בדיוק מה זה אומר, אבל זה הרגיש כמו קסם אמיתי. כאמא, הצלחתי להתחבר לבת שלי ולהבין את הבכי שלה. פיתחתי יכולת הקשבה מעולה ויכולת אינטואיטיבית מדוייקת, וחיזקתי אותה באמצעות שפת התינוקות של דנסטן.

כשנולדה בתי השניה, גל, הפכתי למדריכה מוסמכת לשפת התינוקות של דנסטן, וביחד עם הכשרתי כיועצת שינה ומטפלת בתטא הילינג, מצאתי את הנוסחה לשינה ארוכה עם תינוק.

עם הפיכתי לאמא ועם ההתחברות לקסם הפרטי בחיי – בנותיי האהובות, הקמתי את "מתחברים לקסם" במטרה לתת לכם, ההורים, כלים מעשיים ופרקטיים שיעזרו לכם להקשיב, להבין ולתקשר עם התינוק שלכם; החל מהסיבות האמיתיות לבכי שלו, (שפת התינוקות), דרך הרגלי שינה נכונים מהיום הראשון, (ייעוץ שינה), ועד היכולת לתקשר עם התינוק שלכם ולתת מענה נכון לצרכים שלו, (תטא הילינג).

יש בי אהבה גדולה לתינוקות והייעוד שלי הוא להפוך הורים למאושרים, בטוחים בעצמם, ומחוברים לתינוק שלהם תוך חיזוק היכולות האינטואיטיביות שלהם ויכולות ההקשבה שלהם ♥


כיום, עם האהבה הגדולה הזו ועם הפרקטיקה, הידע והניסיון שלי, אלווה אתכם בסדנאות אישיות, סדנאות קבוצתיות, קורסים וייעוצים אישיים וכמובן, כאן ב-  ב developy ☺

המייל שלי הוא: chentis1@gmail.com
הטלפון שלי הוא: 054-7881883

דר' נורית יגרמן

מרפאה בעיסוק

קרא עוד

ד"ר נורית יגרמן - מרפאה בעיסוק ובוגרת תואר שני ושלישי באוניברסיטת בר-אילן במסלול להתפתחות הילד.

ד"ר יגרמן מרצה וחוקרת במגמה להתפתחות הילד ובמגמה לחינוך מיוחד בביה"ס לחינוך, באוניברסיטת בר-אילן. תחומי ההוראה והמחקר שלה מתמקדים בהשפעתם של קשיים נוירו-התפתחותיים (קשיי ויסות ותקשורת) על התפתחותם של ילדים ודרכי ההתערבות לקידום התפתחותם של ילדים אלו.

ד"ר יגרמן הינה בעלת נסיון עשיר ומגוון בעבודה עם ילדים בעלי אתגרי תפקוד והתפתחות. בשני העשורים האחרונים ד"ר יגרמן עוסקת בעבודה עם תינוקות ופעוטות עם קשיים נוירו-התפתחותיים. תחום התמחותה מתמקד בתהליכי האינטראקציה שבין הילד והוריו כמשפיעים מרכזיים על התפתחותו.

בשנת 2005 הקימה ד"ר יגרמן יחד עם פרופ' פנינה קליין ז"ל את היחידה הקלינית התפתחותית ועומדת בראשה מאז. היחידה עוסקת בישום תוכנית התערבות מבוססת
מחקר, לקידום איכות אינטראקציית הורה-ילד עם ילדים עם קשיי ויסות ותקשורת (ראו יחידה קלינית התפתחותית). במסגרת עבודתה כמנהלת היחידה הקלינית התפתחותית ד"ר יגרמן מובילה גם פרוייקטים לקידום התפתחות ילדים בסיכון בקהילה ותוכניות הכשרה ארציות לצוותים ואנשי מקצוע שעובדים עם ילדים בסיכון התפתחותי.

כחברה בצוות הניהול של תוכנית הריס ד"ר יגרמן מעורבת גם בעיצוב המדיניות לטיפול וחינוך לילדים בגיל הרך בסיכון התפתחותי במדינת ישראל.

גב' מאיה דובינסקי

יועצת הנקה מוסמכת IBCLC

קרא עוד

היי, שמי מאיה דובינסקי ואני יועצת הנקה מוסמכת IBCLC.
אני אמא לשתי בנות, מקימת מרכז ההורות "זולזו", יועצת הנקה מטעם קופת חולים כללית, יועצת הנקה במחלקת היולדות של בית החולים איכילוב, במלון הולדות מאמי ליס ובקליניקת ההנקה של זולזו, ומנהלת פורטל ההנקה lehanik.com.  

כשילדתי את בתי הבכורה תמר, היה לי מאוד חשוב להניק. כבר לפני הלידה חשבתי שארצה להניק ודמיינתי את ההנקה כחיבור מושלם ביני ובין הבת שלי. לצד החלומות היו לי גם פחדים שלא אצליח. הגעתי ללידה במחשבה של "יהיה מה שיהיה". לאחר הלידה הצלחתי להניק אך מהר מאוד התעוררו בעיות בהנקה שגרמו לי תסכול רב. היו לילות שבהם אני ותמר פשוט בכינו יחד.

בעצת חברות החלטתי להזמין יועצת הנקה שתעזור לי. היועצת עזרה לי לחזור לדרך המלך בהנקה ולהגיע למה שדמיינתי. אחרי שראיתי כמה היא עזרה לי החלטתי שזה מה שאני רוצה לעשות בחיי. לאחר שסיימתי את הכשרתי כמדריכת הנקה הקמתי את מרכז ההורות "זולזו" בתל אביב מתוך מטרה להפוך אותו למקום מפגש וחיבור בין הורים ויצירת קהילה תומכת. אני אוהבת לעבוד עם אנשים ולהרגיש שאני משפיעה לטובה על חייהם של הסובבים אותי. 

אני מאמינה שכשמשפחה חדשה נולדת, נולד איתה עולם חדש ומיוחד. כל משפחה מפלסת את דרכה בתוך עולם ההורות ואין דרך אחת נכונה. כאשר אני מגיע למשפחה אני מנסה לראות איך אוכל לעזור להם להגיע לפתרון הנכון עבורם. 

ניתן ליצור עימי קשר 

שלי פרי

פיזיותראפיסטית התפתחותית

קרא עוד

נעים מאוד, אני שלי פרי, פיזיותרפיסטית התפתחותית מזה 12 שנה.

אני נשואה ואמא ל3 בנים. בעלת תואר ראשון B.P.T מאונברסיטת בן גוריון ועובדת ברשיון משרד הבריאות. סטודנטית לתואר שני בתוכנית להתפתחות הילד של אונברסיטת חיפה. אני מקדמת תינוקות וילדים בהתפתחות התנועה שלהם. לכל עיכוב או קושי תנועתי יש סיבה, לא תמיד אנחנו נדע אותה. יחד עם ההורים ולפעמים גם הסבים, אוביל את הילד למקום הכי טוב בו הוא יכול להיות באותו רגע. תמיד נשאף לצעד הבא. יחד איתו. במהלך שנות עבודתי התמקצעתי בקורסים רבים העוסקים בהתפתחות התינוק והילד ואני עדיין נהנית וממשיכה להתפתח וללמוד. אני עובדת במהלך השנים עם הרבה ילדים המאובחנים עם עיכובים התפתחותיים בשל תסמונות שונות, CP, אוטיזם ועוד. אני מאמינה כי לכל תינוק המציג קושי יש סיבה וישנה גם דרך לעזור לו. התנועה קשורה בכל תחומי ההתפתחות ולכן היא משפיעה ומושפעת מהם. בתוך הצפת המידע בה נמצאים כהורים, אני מנסה לעשות לכם סדר ולהביא מידע אמין ומבוסס, אני כאן כדי לתת לכם מהידע שלי - באהבה.


נורית שוורץ שלונסקי

מיילדת ויועצת הנקה מוסמכת

קרא עוד

היי, אני נורית שורץ שלונסקי, מיילדת ויועצת הנקה מוסמכת.

את לימודי המיילדות וייעוץ ההנקה השלמתי עוד לפני לידת בניי מתוך חיבור אינטואיטיבי לתחום. לאחר שהפכתי לאמא בעצמי התברר לי עד כמה הבחירה המקצועית היתה נכונה עבורי. במשך שנים אני מלווה נשים בהריון ולידה, מדריכה בקורסי הכנה ללידה והכנה להנקה. מרצה על ההיסטוריה של המיילדות, מנחה סדנאות בנושאי תקשורת עם תינוקות ושפת הסימנים לתינוקות ומתנדבת בקליניקה קהילתית לנשים באהבה. והכי חשוב, אמא לשני מתוקים ונשואה לאהוב ליבי.

מוזמנות ליצור איתי קשר במייל: Nurit.midwife@gmail.com

ולבקר באתר שלי - קורס הכנה ללידה אונליין

 

 

אפרת פינקלר

מלווה התפתחותית בשיטת שלהב

קרא עוד

נעים מאוד,
שמי אפרת פינקלר ואני מלווה התפתחותית לתינוקות, המתמחה בעבודה עם תינוקות עם איחור או עיכוב התפתחותי.

בבית בו גדלתי, נחשפתי לעולם העבודה עם ילדים לקויי למידה ומשפחותיהם. זאת גם הייתה עבורי נקודת המפגש הראשונה עם הקשר שבין בעיות מטוריות לבין לקויות למידה והפרעות קשב וריכוז, נושא אשר קרוב לליבי ומרתק אותי מאז ועד היום.
במרוצת השנים, לכשבגרתי הבנתי כי תחום עיסוקי חייב לבטא נושא זה וחשתי כי המקום הכי נכון להתחיל בו הוא בעבודה עם תינוקות.
עם סיום לימודיי באוניברסיטה הפתוחה, שם סיימתי תואר B.A במדעי החברה והרוח, המשכתי ללמוד ליווי התפתחותי בביה"ח "אסף הרופא" אצל ד"ר חווה שלהב. במסגרת זו התמחיתי בשיטת "Child’s Space", המבוססת על עקרונות שיטת הפלדנקרייז. אחד העקרונות המצויים בבסיסה של שיטת טיפול זו, הוא שיכלול היכולת הטבעית, כך שכל אדם, מגדול ועד קטן, מסוגל להגיע לתנועה יעילה ואפקטיבית בהתאם ליכולותיו הבסיסיות,תוך מיצוי הפוטנציאל הרב הטמון בו.
בנוסף, וכחלק מהמסע של חיי, אני ממשיכה לפתח את תחומי ידיעותיי בעולם התפתחות תינוקות, ולפני שלוש שנים סיימתי לימודי הכשרת מטפלים בשיטת "מפנה"  לטיפול באוטיזם בתינוקות. מאז סיום לימודי אני עובדת גם עם פעוטות המאובחנים על הספקטרום האוטיסטי ועוזרת להם להשתלב בחברה.
ההבנה כי השנה או אפילו השנתיים הראשונות לחיינו הן המשמעותיות ביותר ובהן אנו מקבלים ויוצרים את הבסיס המוטורי, הרגשי, הקוגנטיבי והשפתי, גרמה לי לרצות לעבוד עם תינוקות ולוודא כי יקבלו את הבסיס הטוב ביותר עבורם להמשך חייהם הבוגרים.
אני מאמינה כי גילוי מוקדם של בעיות בהתפתחות והתערבות מוקדמת מאפשרים להעניק לתינוק את הטיפול הטוב ביותר, ובמקביל מאפשרים ומסייעים רבות לתינוק להגיע לתוצאות הטובות ביותר, תוך מימוש הפוטנציאל הטבעי הטמון בו.

ניתן להשיג אותי בטלפון - 050-7869334
ולבקר באתר שלי - www.childdevelopment.co.il

גב' שני יעקבי - ברמן

מדריכת הורית

קרא עוד

נעים מאוד,
אני שני יעקבי-ברמן יועצת ומדריכת הורים.

עם יד על הלב, אל כמה מן התפקידים שמילאתם במהלך חייכם "נפלתם לבריכה"? כל תפקיד, שתמלאו בחייכם מתחיל בהכשרה כלשהי, למידת מקצוע, תואר או אפילו חפיפה במקום עבודה החדש.
אך, למרבה הפלא דווקא לתפקיד המשמעותי ביותר שתמלאו בחייכם, זה שיימשך כל עוד אתם חיים, התפקיד בעל המחויבות הארוכה ביותר, שכולל אחריות וטיפוח רגשי ומעשי, המחייב השקעה מרובה, בלי הגבלת זמן ומקום, דווקא ל"ג'וב" הזה, אין הכשרה מסודרת.

ההורות בעידן שלנו שונה מאוד מזו שהייתה נהוגה בעבר. הדרך שבה גידלו אותנו, לא בהכרח תואמת את הדרך שאנו נגדל את ילדינו, ורוב ההורים נותרים אבודים אל מול התמודדות עם האתגרים שההורות כיום מזמנת.

מטרתי היא ללמד הורים ולסייע להם לפתח דרכי תקשורת בריאות עם הילדים, דרכי התמודדות אלטרנטיביות וחיזוק היחסים בין בני המשפחה. אני מאמינה שדפוסי תקשורת בריאים ניתן ורצוי להתחיל לטפח בגיל הינקות וכך הכל הרבה יותר ברור וקל בהמשך.

כתובת האתר שלי - www.parental-guidance.co.il
הטלפון שלי – 054-5718229

 

גב' אורנית הוורדי

מאמנת כושר לנשים לאחר לידה

קרא עוד

נעים מאוד!
שמי אורנית הוורדי, נשואה לרן ואמא ליובל 
ופלג.


בוגרת תואר ראשון מהמכללה בוינגייט 
וכן קורס אימון לנשים בהריון ולאחר לידה.
בעלת ״מאמי ג׳וגר״ - אימוני כושר לנשים 
בהריון ואחרי לידה. בעלת מועדון ״נפגשות בבבלי״
שהוא מועדון לנשים  אחרי לידה.
מעל 5 שנים מאז שאני אמא בעצמי, 
אני מלווה באימון ממוקד עשרות 
אמהות אחרי לידה.
הנסיון המקצועי והאישי לימדו אותי 
שחופשת הלידה מאד תובענית, 
מלאת שינויים וחוסר בשעות שינה,
אני מאמינה שדווקא למרות העומס רב, 
חשוב לפנות זמן לעצמך ולגוף שלך!

לפרטים והרשמה בנוגע לפעילויות 
השונות בחופשת לידה: 054-6593003

מוזמנות גם לעמוד הפייסבוק שלי - https://m.facebook.com/ornitsport/

גב' מיכל צור

פיזיותראפיסטית

קרא עוד

נעים מאד, שמי מיכל צור ובעשור השישי לחיי נשואה ואמא לחמישה ילדים וסבתא להרבה נכדים.
את למודי בביה"ס לפיזיותרפיה "באסף הרופא" סיימתי לפני יותר מ-4 עשורים. מנהלת את קבוצת הפייסבוק "התפתחות תינוקות מלידה עד גיל הליכה".

עם סיום לימודי כאמא צעירה לפני 38 שנים התחלתי לעסוק בתחום "התפתחות התינוק הבריא". כשאני מלווה את התפתחותי המקצועית בעשייה ובתצפית על התפתחות ילדי. "שילוב בן ידע ופרקטיקה" ובקורסים נילווים.
עבדתי במעקבים בטיפת-חלב ובמעונות אחר התפתחות התינוקות מלידה עד גיל הליכה , באבחון והדרכת הורים באופן פרטני.
במהלך שנות עבודתי התגבשה בי ההבנה שאת חלק מליקויי הלמידה והסרבול ניתן לאתר כבר בגיל הינקות ולתת טיפול מניעתי על ידי גרייה ומשחק מתאימים ולצמצם את הופעת הבעיות בגיל הגן ובית הספר.
אני מאמינה שהורות היא מקצוע נרכש המתחיל מרגע לידתו של התינוק, והגישה המנחה אותי בעבודתי היא שחשוב לתת לכל תינוק להתפתח בקצב שלו ולספק לו את הגרייה הנכונה והמתאימה על ידי בחירת המשחקים והתאמת סביבה מסקרנת ומאתגרת עבורו בצורה אינדיבידואלית.
חשוב שכהורים נלמד להביט בו מהצד, ולשמש כיד מכוונת להתפתחותו מתוך הנאה ולמידה מתמדת.  שמחה לעמוד לשרותכם כאן ב - Developy וכמובן במסגרת פרטית במידת הצורך.

כתובת האתר שלי – horutnet.co.il
עמוד הפייסבוק "הקו החם של מיכל"

גב' קרן רביב

דולה ומטפלת בשיאצו

קרא עוד

נעים מאוד, שמי קרן רביב, אני אמא ל-3 (מתוקים ממש) וקרוב לעשור מלווה נשים, זוגות ומשפחות בתהליכי הריון ולידה, כדולה, מדריכת הכנה ללידה, מטפלת לשיאצו וכמקימה של קהילות וירטואליות לנשים.

אני פעילה מאוד למען זכויות נשים בלידה, אפס הפרדה בין אם לתינוק ובכלל תורמת לעולם, לפחות במה שתלוי בי, איך להפוך את עולמם של הנשים לקל יותר בכל המורכבות הזאת.
אם אסכם את משנתי בקצרה אכתוב שאני מאמינה בכל ליבי והווייתי שאנחנו יכולות לעשות הכל, כל מה שנבחר. בין אם זה ללדת (בדיוק כמו שתבחרי) ובין אם זה להיות אמא במלוא מובן המילה ובמקביל לעבוד כאשת עסקים בחברה תובענית. קיבלנו במתנה יכולות עמוקות לעשות את הג'ינגול היומיומי בנחישות, במסירות ועדיין לשמור על חום, רוך וחמלה. בגלל זה אני אומרת, אנחנו יכולות לעשות ולעסוק בכל דבר שנבחר. מגיעות אליי לקליניקה נשים, לעיתים בשבוע 5, כשרק נודע להן על ההריון, עם התחושה שהן לא מסוגלות ללדת, לא מסוגלות לטפס על ההר הזה ולהצליח, ואני מורידה אותן מההר ועוזרת להן ללכת בשביל ולקבל החלטות לפי מה שהן מרגישות באותו הרגע ולא לפי מה שהן קבעו מראש שיהיה. ולחזק את האמון הפנימי שהן מסוגלות, שיבחרו מה שטוב להן ושהן לא לבד בתהליך הזה. אני מודה שאני מכורה קשות ללידות ושעל אף העבודה התובענית מאוד שאין בה משהו אחד מתוכנן (תנסו לקבוע ארוחת שישי עם חברים ולהיות מוקפצת רגע לפני שהם מגיעים), אני עדה לתהליך מופלא של בריאה יום יום מחדש ואני מברכת על כך. אז בעצם תודה לכן.

עמוד הפייסבוק שלי -
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000188299690 
הטלפון שלי - 052-2459893

גב' עדי חיון

אחות מוסמכת

קרא עוד

נעים מאד,
שמי עדי חיון ואני אמא, אחות R.N, B.sc , יועצת הנקה מורשית, יועצת שינה בכירה, מוסמכת להדרכת עיסוי תינוקות ולהרגעה בשיטת חמשת ה-S והמייסדת של "בייבי בית", טיפת חלב פרטית בסביבה הטבעית.

עם סיום לימודי בבית ספר לאחיות, התחלתי את דרכי בתחום התינוקות וההורות כמנהלת תחנת טיפת חלב של שרותי בריאות כללית. לאחר הכשרה של יועצת הנקה מורשית עברתי לעבוד כיועצת הנקה בבית החולים האוניברסיטאי, שיבא, תל השומר. במקביל, אני מרצה בקורסים בבית הספר האוניברסיטאי לסיעוד באיכילוב ובמסגרות פרטיות, מדריכה במרכזי רפואה והתפתחות ילדים, ומשמשת כיועצת חיצונית לחברות בין-לאומיות כמו  AVENT  ו-BEPANTEN.

"בייבי בית"  היא חזון והתחלה של מימוש והוא במילים פשוטות - שירות טיפת חלב עד הבית.
 בבייבי בית אני מביאה את בשורת הסיעוד והרפואה המתקדמים בעולם בתחומי ההורות הראשונית כמו ייעוץ הנקה, ייעוץ שינה, אחות לילה לתינוק, תזונה ומעבר למזון מוצק, בריאות וגם האם לאחר לידה ובתקופת ההנקה, אל כל בית שצריך אותו. המחשבה מאחורי הרעיון נולדה מתוך הבנה בצורך הבסיסי הראשוני סביב הלידה ותחילת החיים עם התינוק במענה הוליסטי הכולל את מגוון התחומים וההתמחויות אצל גורם מרכזי אחד בשלב הראשון. הרי לא ניתן להסתכל על תינוק דרך חלונות צרים ויש לראותו ואת צרכיו תלויים אחד בשני והם, הוא המכלול.

כאמא וכאחות טיפת חלב הרגשתי אין- ספור פעמים שיש יותר מדי מידע, המון עצות, והכל מפוזר ולא מאורגן במקום אחד. הרגשתי שבסחף המידע אני מחפשת אי של שפיות, וכמוני עוד הורים רבים. בסוף, יצרתי את ה"אי השפוי" והקמתי את בייבי בית, ואני כאן גם בשבילכם.

הטלפון שלי - 054-7247414
כתובת האתר שלי - www.babybait.co.il
 

גב' נגה פייטלסון

פרמדיקית

קרא עוד

נעים מאוד,
שמי נגה פיטלסון ואני פראמדיקית

את החיבור שלי עם עולם הרפואה הדחופה התחלתי בצבא, כחובשת ומשם המשכתי למד"א להתנדב.

במד"א התנדבתי בכל רגע נתון ופנוי שהיה לי כשחזרתי מחופשות הצבא והתאהבתי באדרנלין מצד אחד וביכולת לתת מענה ולעזור מצד שני, עם זאת – הרגשתי שאני רוצה לדעת עוד ולעשות עוד, ועל כן הלכתי ללמוד תואר ראשון ברפואת חירום באוניברסיטת בן גוריון.
את התואר סיימתי בשנת 2006 ועבדתי במד"א עד לשנת 2014  כפראמדיקית בניידות הטיפול הנמרץ ובמוקד המרחבי.

כיום אני מתנדבת במד"א, באותו התפקיד מתוך האהבה למקצוע ומתוך הרצון והצורך לשמור על כשירות ומקצועיות.

אני מאמינה ויודעת כי ידע ומוכנות למצבי חירום יכולים להציל חיים על כן חשוב ללמוד כיצד לזהות מצב חירום וחשוב גם לדעת איך לנהוג ואיך להתמודד איתו עד להגעת צוות מקצועי יותר.

כתובת המייל שלי ליצירת קשר - nogacpr@gmail.com
עמוד הפייסבוק שלי - https://www.facebook.com/nogacpr/
מס' הטלפון שלי - 055-6676532

לי-אור

יועצת הנקה IBCLC

קרא עוד

נעים מאוד,
אני לי-אור, אמא של יותם, נדב ויערה ובת זוג לירון.

לעולם ההנקה נחשפתי אחרי לידתו של בני הבכור יותם, ומשם חלה תפנית משמעותית ברצון שלי להיות סביב עולם האמהות והטיפול, כשהנקה היוותה לי את השער לתפקיד הבא בחיי.
בגלגולי המקצועי הקודם עסקתי בטכנולוגיה רפואית וההתמחות שלי הייתה במכשור חדר ניתוח, והרדמה.
במהלך ארבע השנים האחרונות אני עובדת עם אמהות כמדריכה וכיועצת הנקה מוסמכת בינלאומית (IBCLC).

ביום יום שלי אני פוגשת, מייעצת ותומכת אמהות ותינוקות בכל שלבי ההנקה ,(מהכנה להנקה לפני הלידה, דרך קשיים והתלבטויות במהלך הדרך, חזרה לעבודה ועד לגמילה חלקית ומלאה מהנקה).

בנוסף, אחת לשבוע, אני מפעילה קליניקת הנקה.
לקליניקה מוזמנת כל אישה שיש לה קושי, חשש, התלבטות או כאב בהנקה. במחיר סמלי, ניתן להתייעץ איתי, לשבת להניק בצוותא, לשתף בכאב ובהתלבטויות (גמילת לילה, חזרה לעבודה, שאיבות...) ולשפר את חוויית ההנקה.

אני מתנדבת בקביעות בבית חולים מעייני הישועה, בסיוע לאמהות בהנקה, בימים הראשונים שאחרי הלידה.

אני מדריכת ליגת לה לצ'ה: במסגרת פועלי בליגה אני מנחה (בשיתוף עם עוד מדריכה) את מפגשי לה לצ'ה בשוהם ואחראית על קו התמיכה של הליגה.

לתפיסתי, זו זכותו הבסיסית של תינוק לינוק חלב אם, וזו זכותה של האם לחוות הנקה מעצימה, נעימה ומספקת כי חוויית ההנקה יכולה להיות כזאת.
זה הייעוד שלי וזו גם האהבה שלי.

שמחה להיות כאן בשבילכן.

ד"ר גילי גולדבלט

מומחה ברפואת ילדים

קרא עוד

נעים מאוד! שמי גילי גולדבלט ואני מומחה לרפואת ילדים.
אני גר ברחובות ואב לשלושה.

לאחר 7 שנים בהן עבדתי כפאראמדיק בניו יורק, השלמתי את לימודי הרפואה בטכניון ואת התמחותי ברפואת ילדים התחלתי בבית החולים ״מאיר״ וסיימתי בבית החולים ״ברזילי״.

כיום אני עובד ומקבל מטופלים במרפאה עצמאית ברחובות. בשנת 2015 נחשפתי לתופעה מדאיגה בפייסבוק, הרשת החברתית המוכרת והגדולה ביותר - שאלות הדורשות מענה מקצועי ובמקרים מסויימים אף באופן דחוף, הועלו בקבוצות של אמהות ונענו ע״י גולשים ללא בסיס מקצועי או הכשרה רפואית. במקרה הטוב, העצות אמנם לא הועילו אך גם לא הזיקו אך במקרה הפחות טוב - עלולות היו להיות מסכנות חיים באופן מוחשי וממשי.

כך נולדה קבוצת Yeladoctor, קבוצה הנותנת מענה מקצועי ואמין לשאלות הקשורות לבריאות ילדים במגוון היבטים - רפואי, רגשי, מוטורי, תזונתי ועוד, אך אינה מקום לאבחון פרטני או המלצות לטיפול.

צוות הקבוצה המסור מורכב ממאגר נרחב של מומחים ואנשי מקצוע: רופאי ילדים, אחיות טיפת חלב, רוקחות, רופאי עיניים, שיניים, גסטרו, אורתופדים, פיזיותרפיסטים, כירורגים, אלרגולוגים, פסיכולוגים, קלינאיות תקשורת, תזונאיות, יועצות גמילה, עובדות סוציאליות, מומחי גנטיקה, מרפאות בעיסוק ואפילו וטרינר.

חברי הקבוצה נהנים לא רק מתשובות מהימנות של הצוות המקצועי אלא גם נחשפים לשאלות של חברי הקבוצה האחרים, משתתפים בדיונים, הרצאות וסרטונים המפורסמים בקבוצה באופן קבוע.

ניתן ליצור עימי קשר בקליניקה ברחובות : 08-6889088
בקליניקה אני מקבל חברים של כללית ומאוחדת ובאופן פרטי.
מוזמנים להצטרף לקבוצת ילדוקטור בקישור כאן

לירון אדם נוי

מרפאה בעיסוק ומלווה התפתחותית

קרא עוד

נעים מאוד, שמי לירון אדם נוי, מרפאה בעיסוק, מלווה התפתחותית ומסיימת בקרוב תואר שני בתכנית הבינתחומית להתפתחות הילד באוניברסיטת חיפה. נשואה לארז ואמא לגבע המהמם ובעלת ניסיון רב בטיפול במגוון רחב של ילדים מגילאי 0-9. 

בשבע השנים האחרונות עבדתי כמרפאה בעיסוק במסגרות של התפתחות הילד, מסגרות חינוכיות בחינוך המיוחד ובמסגרת בית ספר יסודי בתור מדריכת סטודנטיות מטעם אוניברסיטת תל אביב. יש לי ניסיון רב בהדרכת הורים, סטודנטים וצוותים חינוכיים. כמרפאה בעיסוק אני מקדמת את תחומי העיסוק של הילד (משחק, למידה, עצמאות בתפקודי יומיום, פנאי וחברה) מתוכם עבודה עם עיכובים התפתחותיים, ASD, קשיים בעיבוד והוויסות החושי, מוטוריקה עדינה וגרפו-מוטוריקה, קשיי קשב וריכוז ועוד. בוגרת קורס התפתחות מלידה, קורס ליווי התפתחותי לנשות מקצוע, מביאה אל הליווי ההתפתחותי את הידע והניסיון שרכשתי בטיפול כמרפאה בעיסוק.

במסגרת התואר השני אני מעמיקה בעולם ההתפתחותי-רגשי של הילד והתינוק, עולם זה הפך כחלק אינטגרטיבי ובלתי נפרד מהיותי כמטפלת. אני רואה את הילד כעולם שלם ולא כחלקים וההסתכלות שלי על כל ילד היא הוליסטית. 

אני מזמינה אתכם ליצור איתי קשר במייל: lironadam@gmail.com או בטלפון: 0548028702 ולעקוב אחרי באינסטגרם https://www.instagram.com/lironan_development

שני חן אברמוביץ

מנחת הורים, מלווה התפתחותית וקלינאית תקשורת

קרא עוד

אני שני, אמא לארבעה, מנחת הורים לגיל הרך בגישת לריסה גינת, מלווה התפתחותית בגישת התפתחות מלידה וקלינאית תקשורת מזה 14 שנים.  בעלת קליניקה- בקשר לטף.

ניתן למצוא אותי גם בפייסבוק- "להתפתח מבראשית- הבית לתקשורת הורים ילדים".

 

ד"ר יעל הראל

מומחית במיילדות וגינקולוגיה

קרא עוד

נעים מאד,
אני ד"ר יעל הראל, מומחית במיילדות וגינקולוגיה, נשואה ואמא לשלושה בנים. 

סיימתי את בית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית ב– 2002 במסגרת העתודה האקדמאית. שירתי בצבא כרופאה במשך 4 שנים ולאחר מכן התמחיתי ברפואת נשים בבית חולים שיבא, שזהו ביתי השני עד היום. בתום ההתמחות טסתי למונטריאול עם משפחתי ושם עשיתי השתלמות בגינקולוגיה של ילדות ומתבגרות במרפאת נוער של בית החולים לילדים של אוניברסיטת מקגיל. 

כיום אני משלבת את האהבה שלי לרפואת ילדים ורפואת נשים ואחראית על תחום הגינקולוגיה של ילדות ומתבגרות בבית חולים שיבא.

בנוסף, אני מטפלת בבעיות שקשורות לרפואת הנרתיק והפות – מומים מולדים, סיבוכים אחרי לידות נרתיקיות, כאבים ביחסי מין, הפרשות ודלקות של הנרתיק והפות.

במהלך ההכשרה שלי עברתי הכשרה באיתור, טיפול ומתן עדות בנושא התעללות והזנחה של קטינים של מכון חרוב ומשרד הבריאות. אני מטפלת בנפגעות תקיפה מינית ונותנת את המענה הרפואי למרכז הגנה לילד 'בית לין'. 

אני מאמינה בקנאות בשמירה על האוטונומיה של כל ילדה, נערה ואישה על נפשה וגופה וכך אני כבן אדם וכמטפלת. 

אני בעלת מרפאה פרטית בכפר סבא. ניתן ליצור קשר בטלפון 09-7909000